Logo

Size iyi geleceğiz...


Icon

Telefon

+90 850 308 31 93

Icon

E-Posta

altunizade@isavak.org

Icon

Adres

Altunizade Mah, Kısıklı Cad. NO:51 Üsküdar / İstanbul

Bülten


Cinsel Terapi

Cinsel terapi ile duygusal dengeyi yeniden kazanın ve mutlu bir ilişki için adım atın!

Cinsel terapi; cinsellik alanındaki duygusal ve davranışsal sorunların çözülmesini ve yaşanan cinsel fonksiyon problemlerinde kişilere yol göstermeyi hedefler. Cinsel sorunlar ve cinsel sorunların tedavisi konusunda eğitim almış, deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından uygulanmaktadır. Tıbbi, psikolojik, sosyal, kişisel veya kişiler arası faktörlerin rol aldığı cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bilişsel, davranışsal tekniklerin oluşturduğu bir tür konuşma terapisidir. Çiftlerin ya da bireylerin cinsellikteki problemlerin etkisiyle bozulan ruhsal dengelerini yeniden kazandırmak, cinsellik üzerine eğitim vermek, cinsellik ile ilgili düşünce ve duygular ile çalışarak kendilerini tanımalarını sağlamak, kaygı ve gerginlikleri azaltmak, çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak gibi farklı süreçleri içerir.

Cinsel terapi süreci, danışanların cinsel sorunlarını ve bunların temelinde yatan kişisel deneyimlerini anlamalarını sağlar. Cinsel problemler: psikolojik etmenler, cinsel kimlik gelişimi, travmalar, cinsel istismar, cinsel baskı ve şiddete maruz kalma, stres, aile ilişkileri, çiftler arasındaki ilişkiler ve anksiyete, depresyon vb. gibi psikiyatrik rahatsızlıklar sonucunda oluşmuş olabilir. Benzer şekilde cinsellikle ilgili öğrenilen kulaktan dolma yanlış bilgiler ve
inanışlar da cinsel problemlerin sebeplerinden olabilir. Bu problemler bazı ilişki sorunlarının sebebi de olabilir. Çiftlerde cinsel eğitimsizlikten kaynaklanan sorunlar da görülmektedir. Bu nedenle cinsellik ile ilgili eğitimler verilen süreçler yürütülmektedir. Cinsel terapide tüm bu oluşturucu sebepler ve döngüler çalışılırken egzersizleri içeren ev ödevlerinin desteğiyle davranışsal süreçler de terapistle birlikte yürütülür.

Kimler cinsel terapi alabilir;

Cinsel işlev bozuklukları;

Vajinismus, erken boşalma, sertleşme bozukluğu, disparoni (kadında ağrılı cinsel ilişki) kadın ve erkekte cinsel istek bozukluğu, kadında uyarılma bozukluğu, kadın ve erkekte orgazm bozukluğudur.

DAHA FAZLA

Hizmetlerimiz